Radlin: Młodzi designerzy „zaprojektowali” samochody

4
49
ZSP Radlin:

10 czerwca 2016 r. zakończył się konkurs "Młody Designer 2016", skierowany do gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania problematyką projektowania nowoczesnych samochodów w Polsce, ponieważ, w opinii organizatorów, obecna sytuacja gospodarcza oraz trendy tworzą szanse dla młodych konstruktorów.

ZSP w Radlinie podjął próbę wyszukania talentów zainteresowanych tą problematyką. – Nasza szkoła oferuje naukę zawodu w branży samochodowej, jak i mechatronicznej w porozumieniu z wieloma pracodawcami z regionu. Mamy między innymi podpisaną umowę o współpracy z czołowym producentem części samochodowych, jakim jest firmą Magneti Marelli. Od września planujemy organizację cyklicznych szkoleń dla uczniów, które prowadzone będą wspólnie z najważniejszymi producentami w branży. Nic więc dziwnego, że próbujemy dotrzeć z naszą ofertą do młodych miłośników motoryzacji – tłumaczy dyrektor szkoły Jarosław Rudol.

Zainteresowanie konkursem "Młody Designer 2016" było spore. Napłynęło ponad 50 ciekawych i zgodnych z wytycznymi regulaminu prac. Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum w Gołkowicach. Przyznano również wyróżnienia. Organizatorem konkursu była Agnieszka Bandura.

publ. kk
Fot. ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie