„Samorządowa Polska” w Rydułtowach: Nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców

2
184
Rydułtowy,

Na przełomie 2014/2015 roku Rydułtowy podjęło starania zmierzające do przystąpienia do ogólnopolskiego programu "Samorządowa Polska", w ramach którego, przy współpracy z samorządami, na terenie całej Polski powstaje sieć lokalnych funduszy pożyczkowych, które mają udzielać nisko oprocentowanych pożyczek przyszłym i obecnym przedsiębiorcom, prowadzącym działalność gospodarczą na obszarze danej gminy.

Po sfinalizowaniu wielu czasochłonnych prodecur, w styczniu 2016 roku spółka została formalnie zarejestrowana pod nazwą Lokalny Fundusz Pożyczkowy "Samorządowa Polska" Rydułtowy Sp. z o. o., z siedzibą w Rydułtowach przy ul. Podleśnej 6C. Zarejestrowanie podmiotu nie jest jednoznaczne z rozpoczęciem działalności operacyjnej, która możliwa jest dopiero po pozyskaniu funduszy przez Centrum Operacyjne. Jednak dzięki aktywnemu uczestnictwu Rydułtów w sprawach "Samorządowej Polski", rydułtowski Lokalny Fundusz Pożyczkowy został objęty programem pilotażowym, dzięki któremu możliwe będzie udzielanie pożyczek ze środków własnych Centrum Operacyjnego "Samorządowa Polska".

Na ofertę rydułtowskiej instytucji składają się pożyczki "Bezpieczny Start" oraz "Moja Firma", będące propozycjami dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero planują założenie działalności gospodarczej oraz dla osób, które już funkcjonują na lokalnym rynku. Proponowane są pożyczki krótkoterminowe, oprocentowane już od 3,1%. W przyszłości, w ramach programu pozyskiwane mają być również najtańsze środki unijne, które przeznaczane będą na stworzenie jak najlepszej oferty dla rydułtowskich firm.

– Nasza gminna instytucja finansowa wspiera i będzie w dalszym ciągu wspierać Wasze działania tak, ażeby miały one bezpośrednie odzwierciedlenie w prowadzonej przez Was działalności gospodarczej – podkreślił rydułtowski magistrat.

kk
Fot. freeimages