„Zryw Wolnych Serc” na wodzisławskim rynku

4
21
Wodzisław: Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016.

Główną ideą Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień. Punktualnie o godzinie 12.00 na wodzisławski rynek dotarł korowód młodych ludzi, którzy wyruszyli spod "Ekonomika",  by wspólnie z mieszkańcami wybić rytm serc i wypuścić w powietrze kilkaset białych balonów na znak wolności.

Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji. Od samego rana na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych odbywały się warsztaty kulinarne Remigiusza Rączki, warsztaty z pierwszej pomocy przygotowane przez strażaków z Radlina II. Jednocześnie, na terenie Trzech Wzgórz zorganizowany został  bieg przeciwko przemocy "Biała wstążka", w którym udział wzięło blisko 150 uczniów. Na sali gimnastycznej trwała debata pod hasłem "Przemoc boli – nie zamykaj oczu", w której udział wzięli zaproszeni goście. Młodzież przygotowała specjalnie na ten dzień spektakl profilaktyczny "Game over" o problemie przemocy w sieci. W przedsięwzięciu udział brali także wodzisławscy policjanci, dla których Ogólnopolski Głos Profilaktyki to czas podsumowań działań, jakie prowadzą przez cały rok w wodzisławskich szkołach.

Korowód młodzieży i zaproszonych gości wyruszył spod szkoły na kilkanaście minut przed południem. Punktualnie o godz. 12.00 na rynku nastąpiła odezwa młodzieży wodzisławskiej, tzw. "Zryw Wolnych Serc" – serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Następnie Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego wręczył puchary dla zwycięzców Biegu Przeciwko Przemocy "Biała Wstążka".

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.