Wodzisław: WCK bliżej widza

0
26
WCK Wodzisław: Modernizacja, prace remontowe

Już wkrótce scena i sala widowiskowa Wodzisławskiego Centrum Kultury znacząco zmienią swoje oblicze. – W tej chwili przygotowujemy niezbędną dokumentację do przygotowania specyfikacji przetargowej. Jeszcze w czerwcu chcielibyśmy również zakończyć sezon artystyczny – wyjaśnia dyrektor WCK, Krzysztof Jaroch. Wśród planowanych w centrum kultury prac dyrektor wymienia m.in. wymianę starej instalacji elektrycznej, zerwanie boazerii otaczającej całą salę, poprawienie estetyki i funkcjonalności ścian i tynków, wymianę podłogi na sali i scenie, zmianę okotarowania sceny oraz przyciemnienie koloru ścian. Zmianie z pewnością nie ulegnie liczba miejsc siedzących (obecnie są to 384 miejsca). Pomniejsze prace remontowe planowane są także na sali klubowej (tj. likwidacja barku, wymiana podłogi, malowanie oraz ew. poprawa akustyczna sali). Znaczących ograniczeń w dostępności budynku WCK spodziewać się można będzie mniej więcej od lipca aż do późnej jesieni.

Dzięki realizacji projektu "Kino Pegaz bliżej widza", w dużym stopniu podniesiona zostanie również jakość funkcjonującego w WCK kina, które wyposażone zostanie w nowy ekran kinowy, rzutnik multimedialny oraz zewnętrzne gabloty informacyjne na potrzeby promocji działalności (gabloty zainstalowane zostaną przed budynkiem WCK, na terenie "Trzech Wzgórz", na rynku i przed budynkiem dworca PKP). Na realizację projektu pozyskano dotację w wysokości ponad 25 tysięcy złotych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Przy okazji prowadzonych prac, planowane jest także odwodnienie budynku od strony parkingu przy ul. 26 Marca i od strony ul. Kubsza. To pozwolić ma na przygotowanie pomieszczeń w piwnicy WCK, gdzie w przyszłości mogłyby się pomieścić przede wszystkim rekwizyty Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

– Dużo pracy i wyzwań przed nami. Ale też dużo zapału. Wspólnie z pracownikami Wodzisławskiego Centrum Kultury staramy się tak "pospinać" wszystkie przedsięwzięcia, które są przed nami, żebyśmy mogli nie tylko prezentować jeszcze atrakcyjniejszą ofertę kulturalną dla mieszkańców, ale też stworzyć miejsce pracy, w którym na co dzień będziemy mogli jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki – podsumował nadchodzące zmiany dyrektor Jaroch.

kk
Fot. Justyna Koniszewska