Wodzisław: Za nami kolejna edycja Wielkiego Konkursu Talentów

2
123
WCK, Wodzisław: Wielki Konkurs Talentów 2016

IX edycja Wielkiego Konkursu Talentów odbyła się 24 maja. Przedsięwzięcie przygotowane i przeprowadzone zostało przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – Beatę Młynarczyk, Ilonę Bazan i  Marka Gryta.

Kolejna odsłona konkursu organizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego przez Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. we współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury zgromadziła tłumy utalentowanych młodych ludzi. Na ogłoszenie odpowiedziało sześć szkół ponadgimnazjalnych powiatu, a przed publicznością zaprezentowało się 9 solistów, 3 instrumentalistów, 6 zespołów muzycznych i 4 uczniów, którzy wykonali przygotowane przez siebie układy taneczne.

Zgromadzonych na sali WCK gości przywitał wicestarosta Grzegorz Kamiński. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
– Joanna Stanisz-Cebula (animatorka kultury, filmoznawca, koordynatorka projektu "Wodzisławski Przegląd Kina Uffowego”, kierownik kina "Pegaz” w Wodzisławiu Śl., przedstawicielka Wodzisławskiego Centrum Kultury – współorganizatora Wielkiego Konkursu Talentów),
– Paweł Sobik (kierownik Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz  nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach i Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl., aktywny działacz inicjujący różnorodne przedsięwzięcia mające na celu angażowanie społeczności lokalnej w działania o charakterze kulturalnym, organizujący w ramach inicjatyw Gminnego Centrum Kultury koncerty, festyny, warsztaty, plenery malarskie, spotkania autorskie),
– Rafał Karwot (wokalista i lider zespołu Tabu, bandu, który od trzynastu lat pojawia się na scenach całej Polski, wydał cztery studyjne albumy, zanotował ponad pół tysiąca wystąpień scenicznych, zdobył wiele nagród na festiwalach muzycznych),
– Robert Wija (nauczyciel muzyki w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach,  muzyk i pedagog działający aktywnie na wielu różnych płaszczyznach – od 2007 roku prowadzi chór, przygotowuje gimnazjalną młodzież do różnych konkursów wokalnych, takich jak "DROGA DO GWIAZD PRZEZ GIMNAZJUM”, jest członkiem rockowego zespołu Helikopter, w którym gra na gitarze elektrycznej).

Jury przyznało 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęli Maciej Ogrocki, Kevin Olejak i Beniamin Wiasiewicki, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. księdza profesora J. Tischnera w Wodzisławiu Śl., którzy podbili serca jury brawurowym wykonaniem piosenki autorstwa Artura Andrusa pod tytułem "Królowa nadbałtyckich raf”.

Na drugim stopniu podium stanęły Kinga Brawańska i Aleksandra Adamczyk, reprezentujące  I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Dziewczyny z "Jedynki” zahipnotyzowały publiczność, wykonując utwór pod tytułem "A jednak ciągle mnie pamiętasz” z repertuaru zespołu Cisza Jak Ta.

Trzecie miejsce wywalczył uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie – Rafał Cyrulik. Rafał  zaskoczył wszystkich własnym hip-hopowym utworem, zatytułowanym "Zagubiony w labiryncie”.

Wyróżnienia zdobyli:
1.  Julia Materzok z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Julia wykonała piosenkę z repertuaru Zaz pod tytułem "Si Jamais J`oublie”.
2.  Karolina Marek – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. Karolina przedstawiła przygotowany przez siebie układ choreograficzny do muzyki o charakterze orientalnym.
3. Łukasz Folwarczny i Rafael Wojaczek z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu Śl. Łukasz i Rafael wykonali na trąbkach utwór autorstwa Wayna Bergerona pod tytułem "Maynard and Waynard".

Nagrody dla zwycięzców Wielkiego Konkursu Talentów (m.in. zestaw głośników, słuchawki, zaproszenia do kina, pendrivy, torby) ufundowali: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Wodzisławskie Centrum Kultury, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., anonimowi darczyńcy.

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli: dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – Czesław Pieczka oraz Joanna Stanisz-Cebula – przedstawicielka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Konkurs poprowadzili Wiktoria Krawiec i Mikołaj Bzdek – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Inf. nadesłana
kk