Kędzierzyn-Koźle: Cisowa ma nową salę gimnastyczną

2
59
Urząd miasta w Kędzierzynie-Koźlu
Dzieci i młodzież uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Cisowej mają już gdzie ćwiczyć. 23 maja została tam oddana do użytku nowa sala gimnastyczna. 
Oprócz możliwości grania w siatkówkę, koszykówkę, unihokeja i piłkę ręczną pasjonaci bezpieczeństwa w ruchu drogowym dostali do dyspozycji miasteczko ruchu drogowego. Dzięki temu nawet przedszkolaki uczą się teraz na miejscu, że przechodzi się na zielonym świetle.
– Pięćdziesiąt lat temu sam byłem uczniem tej szkoły. Kiedy była pogoda, to zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na dworze. Gdy jej nie było, graliśmy na korytarzu w piłkę nożną. Trzeba było to robić bardzo cicho, żeby nie przeszkadzać uczniom mającym lekcje w klasach – wspominał radny Hubert Majnusz.
– Byliście ostatnią szkołą w gminie bez sali gimnastycznej. Takie warunki powinny być wszędzie – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska. Wspólnie z radnym Majnuszem, dyrektorem szkoły, Tomaszem Radłowskim i przedstawicielem samorządu uczniowskiego przecięła wstęgę, oddając oficjalnie do użytku nową salę gimnastyczną i miasteczko ruchu drogowego. Obiekt poświęcił też ks. proboszcz. Jacek Potempa.
Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i rodziców uczniowie z Cisowej od lat odnoszą sukcesy w konkursach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pasjonatów BRD najbardziej cieszy fakt, że nie będą już musieli jeździć na treningi do miasteczka ruchu drogowego aż w Białej Prudnickiej, a na zawody wypożyczać hali do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy sali gimnastycznej od zaprzyjaźnionej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Teraz to Cisowa chce  być gospodarzem konkursów BRD na najwyższych szczeblach. 
Na uroczystoś otwarcia sali ginastycznej licznie przybyli mieszkańcy, samorządowcy, burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski oraz przestawiciele  Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drugi trener zespołu Michał Chadała przekazał szkole piłkę z siatkarskich mistrzostw świata w 2014 roku, na których Polska zdobyła złoty medal. Swoje umiejętności zaprezentował też pianista-absolwent Paweł Motyczyński, solo i z bratem Adamem.  
Inwestycja kosztowała miasto 2,55 mln zł. Uczniowie z Cisowej mogą teraz ćwiczyć na powierzchni 21,5x 32,5 metra. Do dyspozycji mają też szatnie, salkę do gimnastyki korekcyjnej i siłownię.
 
KS
 
Fot. Pixabay