W Olzie rozbrzmiewał „Blues dla niepełnosprawnych”

2
88
Olza: Blues dla niepełnosprawnych 2016

Ogromna liczba uczestników, wspaniała zabawa i świetna atmosfera – tak można podsumować kolejny koncert "Blues dla niepełnosprawnych", który odbył się w minioną środę w Olzie. W 11. edycji tej największej w powiecie wodzisławskim – i jednej z największych w regionie – imprezie kulturalnej dla osób niepełnosprawnych wzięło udział ponad 900 osób z 30 ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. Wśród nich były także osoby z niepełnosprawnością z Niemiec, Szwecji i Łotwy, które w tym czasie gościły w powiecie. Uczestników koncertu uroczyście przywitał wicestarosta Grzegorz Kamiński. Towarzyszyli mu również członkowie zarządu: Janina Chlebik-Turek i Leszek Bizoń oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Andrzej Kania. Imprezę poprowadzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Gorzyc wraz z pomysłodawcą koncertu – Markiem Grzebykiem.

Przed publicznością zaprezentowała się popularna blues-rockowa grupa CHEAP TOBACCO, która w krótkim czasie swojej działalności zdobyła wiele prestiżowych nagród i wystąpiła na większości znaczących imprez muzycznych w kraju. Zespół porwał uczestników do wspólnej zabawy, a ci nagrodzili gromkimi brawami każdy wykonany utwór.
Jak co roku, o dobrą zabawę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych zadbali wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim oraz ich opiekunowie. Patronat nad imprezą objął magazyn osób niepełnosprawnych "Nasze sprawy".

Inf. nadesłana
kk