Integracja lokalnego biznesu w Cieszynie

0
182
Klub Przedsiębiorcy Cieszyn

Klub Przedsiębiorcy w Cieszynie działa od 2006 r. Główny cel jego działalności to integracja lokalnego środowiska biznesowego oraz organizacja szkoleń i spotkań, podnoszących kwalifikacje jego uczestników. Klub stawia przede wszystkim na budowanie systemu wsparcia oraz rozwój firm członkowskich i otoczenia biznesowego poprzez organizację szkoleń ze sprawdzonym zespołem doradców i trenerów z dziedziny prawa, projektowania, zarządzania, księgowości oraz finansów.

Klub w swoich szeregach zrzesza przedsiębiorców, menedżerów, prezesów firm i stowarzyszeń, przedstawicieli samorządów oraz wolnych zawodów. Ważnym punktem działalności organizacji jest osobisty rozwój jej członków, który gwarantuje aktywne uczestniczenie w grze rynkowej, między innymi poprzez szukanie nisz rynkowych i kreatywność. W ramach jego działalności organizowane są regularne spotkania biznesowe.

Jedno z takich wydarzeń odbyło się w środę, 18 maja br. w hotelu Mercure w Cieszynie. Spotkanie miało charakter otwarty. Zgromadzonych licznie gości powitał dyrektor hotelu a zarazem gospodarz spotkania – Stanislav Sugar, razem z koordynatorką Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie – Anną Kańską-Górniak. Spotkanie miało charakter networkingowy, dając uczestnikom szansę na wymianę kontaktów oraz możliwość nawiązania dalszej współpracy.

Klub Przedsiębiorcy działa od 10 lat. Przez lata swojej działalności skupiał się na organizowaniu wydarzeń o charakterze gospodarczym, spotkań biznesowych, wizyt u wiodących przedsiębiorców oraz na specjalistycznym doradztwie i szkoleniach dla przedsiębiorców. Jak mówi koordynatorka klubu, Anna Kańska-Górniak: – Klub Przedsiębiorcy to stawianie na osobisty rozwój przedsiębiorców, nieustanne szukanie nowych inicjatyw, dopasowanych do lokalnych potrzeb. Niestrudzenie szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym możemy wesprzeć lokalne firmy i całe otoczenie biznesu.

Spotkanie przedsiębiorców w hotelu Mercure miało charakter otwarty – pojawiło się na nim ok. 50 przedstawicieli firm nie tylko z powiatów cieszyńskiego i bielskiego, ale i z dalszych okolic. Organizacja kolejnego spotkania networkingowego dla przedsiębiorców z całego Regionu planowana jest na I połowę października br.

/dr/