„Rodzina razem się trzyma” w Wodzisławskim Centrum Kultury

1
24
WCK Wodzisław: Rodzina razem się trzyma

Program kolejnej edycji imprezy "Rodzina razem się trzyma" przygotowano w taki sposób, aby i duzi, i mali znaleźli w nim coś interesującego dla siebie. – Liczymy, że w tym roku frekwencja dopisze. Zajęcia są bezpłatne, skierowane do mamy, taty, dzieci oraz dziadków, bo rodzina razem się trzyma – mówią organizatorzy.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach, zwiedzić stoiska tematyczne, zasięgnąć porad, usiąść na widowni oglądając seans filmowy i spektakl teatralny. A to tylko niektóre z działań zaplanowanych w tym dniu.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00. Do 16:00 można będzie skorzystać z atrakcji, które zostały podzielone na poszczególne strefy:
– FOTOSTREFA – przebieranki z FOTY CZECZOTY, sesja zdjęciowa dla dzieci i rodzin;
– STREFA DOBREJ ZABAWY – animacje, zabawy rodzinne z Kreatornią Studio (bańki mydlane, malowanie twarzy, konkursy rodzinne z drobnymi nagrodami);
– STREFA EDUKACJI – "Wiosenne zabawki z domowej szafki”- zajęcia twórcze – Centrum Diagnozy i Terapii, Pascal Connect – warsztaty muzyczno-plastyczne "Trip to the jungle – wyprawa do dżungli”, "Jak zbudować dom bez cegieł” – warsztat dla rodziców – Stowarzyszenie Centrum Odnowy Rodzin "BOSKO”;
– WARSZTATY ARTYSTYCZNE – WPWD Dziupla – warsztaty plastyczne; "Rodzinna mandala”, gazetowe konstrukcje;
– WARSZTATY ASTROHUNTERS – warsztaty dla dzieci: "Blisko gwiazd” i spotkanie z astronomią; zapisy w WCK;
– NI Z GRUSZKI NI Z PIETRUSZKI – warsztaty zdrowa żywność;
– KONKURS GAZETY WODZISŁAWSKIEJ – rozstrzygnięcie opowiadania o rodzinie "Wodzisławskiej rodziny przypadki”;
– PIĘKNĄ BYĆ – porady kosmetyczne z AVON, studio makijażu;
– PUNKT KONSULTACYJNY – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim;
– STREFA RELAKSU – możliwość odpoczynku na leżakach, hamakach, kocach;
– JAK ZBUDOWAĆ DOM BEZ CEGIEŁ? – warsztaty, pokazy multimedialne dotyczące relacji w rodzinie, więzi rodzinnych, spędzania czasu z rodziną – Stowarzyszenie Centrum Odnowy Rodziny "Bosko";
– ZASMAKUJ BLISKOŚCI, UWOLNIJ RĘCE! – spotkanie informacyjne z chusto noszenia – Doradca Akademii Noszenia dzieci w chustach – Chusty Śląskie.

O godz. 16:00, w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem, wodzisławski Teatr Szydełko działający przy WCK wystawi spektakl "Król Maciuś I”. Bilety w cenie 15 zł można nabyć bezpośrednio w dniu imprezy bądź wcześniej.

O godz. 18:00 odbędzie się seans kina religijnego "Młody Mesjasz” (cena biletu 10 zł).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. Impreza odbędzie się w ramach IX Metropolitalnego Święta Rodziny.

Inf. nadesłana
kk