Kędzierzyn-Koźle: Daj drugie życie rzeczom, niech posłużą innym – ”Podaj dalej”

1
69
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu
Placówka MOPS-u w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała akcję pn. ''Podaj dalej'', której celem jest dotarcie do osób, którym bardzo często brakuje podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego lub są one mocno zużyte, a nie stać ich na nowy zakup.  
Osoby chcące przekazać bezpłatnie rzeczy (m.in. ubrania, urządzenia RTV i AGD, meble i inny sprzęt gospodarstwa domowego), które nie są im już potrzebne, ponieważ zastąpione zostały nowymi, będą mogły zgłosić ten fakt pracownikom Ośrodka. Niepotrzebne w jednym domu, mogą znakomicie przydać się w innym. Warunkiem jest, aby rzeczy były w dobrym stanie.
 
Potrzeby podopiecznych zbierane są do tzw. SKRZYNKI POTRZEB AKCJI "PODAJ DALEJ", która znajduje się w siedzibie MOPS przy ul. M. Reja 2a na I piętrze
Na stronie internetowej Ośrodka mops-kkozle.pl utworzona została zakładka o nazwie "Podaj dalej", gdzie można zapoznać się z potrzebami naszych podopiecznych. 
 
Akcja nie ma charakteru zbiórki publicznej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu jest jedynie pośrednikiem w dobrowolnym przekazaniu darów na rzecz osób potrzebujących. Na obdarowanym ciąży obowiązek zorganizowania transportu we własnym zakresie.
 
Dane kontaktowe do pracowników Ośrodka koordynujących akcję:
 
Cetnar Agnieszka – 77 483 48 48 wew. 125
 
Pakosz Irena – 77 483 20 63 wew. 112
 
Wojdyła Klaudia – 77 483 20 63 wew. 126
 
KS