Wodzisław: Starostwo Powiatowe prowadzi zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt

3
30
Wodzisław, Starostwo Powiatowe: Zbiórka na rzecz zwierząt z przytuliska

Akcję prowadzoną w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim zainicjowało kilka osób, które na co dzień wspierają organizacje niosące pomoc zwierzętom. W ich ślady poszli inni i w ten sposób wśród pracowników urzędu ogłoszono zbiórkę.

W ramach akcji, na rzecz bezdomnych zwierząt przyjmowane są: koce, ręczniki (mogą być używane, byle czyste), środki czystości (płyny do mycia podłóg), karma dla psów i kotów, miski, kuwety, żwirek, obroże, smycze (mogą być używane) i inne rzeczy, które mogą się przydać w codziennej działalności przytuliska dla zwierząt. Funkcjonuje ono na terenie Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl. przy ul. Marklowickiej. Na co dzień pracują tam wolontariusze Stowarzyszenia na rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My", którzy nie tylko opiekują się zwierzętami, ale też aktywnie poszukują ich właścicieli, a gdy to okaże się niemożliwe – prowadzą tzw. adopcje zwierząt. Informacje o czworonogach przeznaczonych do adopcji można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia, pod tym linkiem.

Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, dlatego każde wsparcie okazane jej podopiecznym jest bezcenne. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję. Więcej informacji udziela p. Sylwia Pieczka tel. 32 453 97 29.

Inf. nadesłana
kk
Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.