XVI Eko-Wystawa – Ciepło Przyjazne Środowisku

1
52
Eko-Wystawa Pietrowice Wielkie

Eko-Wystawa "Ogród, systemy grzewcze, wnętrza" odbyła się 7 i 8 maja na terenie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Tegoroczna wystawa to już 16. edycja tej imprezy. Pierwsza odbyła się w 2000 roku. W kolejnych latach cieszyła się rosnącym powodzeniem a obecnie można ją nazwać jednym z najważniejszych ekologicznych wydarzeń w regionie.

Tradycyjnie Eko Targi zainaugurowała konferencja naukowa. Tym razem tematem przewodnim były pompy ciepła jako racjonalne rozwiązanie energetyczne jutra. Szczegółową prezentację poświęconą w całości pompom ciepła – ich budowie, funkcjach oraz zaletach – zaprezentowali przedstawiciele głubczyckiej firmy Galmet.

Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich jest jedną z największych imprez wystawienniczych w regionie. Jak co roku swój udział w niej zapowiedziało wielu wystawców. Nie zabrakło także konferencji tematycznej o pompach ciepła i występów artystycznych. W rolę konferansjerów wcielili się Witold Kolowca, Piotr Bajak oraz Tomasz Ciba.
 
Pietrowickie Targi to nie tylko wydarzenie ekologiczne ale także bogaty program artystyczny. W tym roku gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra & CARPE DIEM.  

/ic/