W ramach Tygodnia Bibliotek, do Rydułtów zawitał znany prezenter pogody – Jarosław Kret

1
29
Rydułtowy: Jarosław Kret w bibliotece

Jarosław Kret znany jest chyba wszystkim jako prezenter pogody w TVP1. Niewielu widzów kojarzy go jednak od strony jego największych pasji – kulturoznawstwa i podróży.

W Rydułtowach dziennikarz opowiadał o tym, skąd wzięło się jego zamiłowanie do podróżowania i poznawania innych kultur (plemion). Już jako młody student odkrył w sobie pasję do "czarnego lądu" i postanowił ją rozwijać. W latach 1987-88 wyjechał do Kairu, gdzie studiował na tamtejszym uniwersytecie. Łącznie wydał 12 publikacji, które poświęcone zostały tematyce podróżniczej, kulinarnej i dziennikarskiej. Prywatnie związany jest z Beata Tadlą – byłą prezenterką "Wiadomości" TVP1.

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem rozpoczęło Tydzień Bibliotek w Rydułtowach – od 8 do 14 maja Biblioteka Publiczna im. Henryka Mikołaja Góreckiego zaplanowała bowiem wiele atrakcji zarówno dla starszych czytelników, jak i dla młodszych wielbicieli książek, multimediów i dobrej zabawy.

10 maja (wtorek) to dzień zarezerwowany na zajęcia plastyczne "Zrób to sam", zaś dzień później (11 maja – środa) zaplanowano spotkanie z rydułtowskimi numizmatykami, którzy zaprezentują najciekawsze i najbardziej wartościowe elementy swojej wielkiej kolekcji cennych monet i banknotów. Tydzień Bibliotek w Rydułtowach zakończy się 13 maja (piątek) spotkaniem plastycznym dla najmłodszych.

publ. kk
Fot. UM Rydułtowy