Rydułtowy: Psiaki czekają na nowy dom i kochającego właściciela

71
544
Rydułtowy: Schronisko w Rybniku - nie kupuj, adoptuj. Psy czekają na nowy dom

– Wdzięczność psa, który znajdzie nowy dom i oddanego właściciela nie zna granic. Wiedzą o tym ludzie, którzy odwiedzili schronisko i zaadoptowali czworonoga. Wystarczy niewiele, aby zyskać wiernego przyjaciela, który nie opuści nas do końca życia. Niestety, pomimo apeli i nawoływań, wciąż zdarzają się przypadki porzucania psów i kotów. Te po odłowieniu trafiają do rybnickiego schroniska, gdzie mogą liczyć na dach nad głową i pełną miskę. Jednego niestety nikt z obsługi im nie zapewni – miłości i prawdziwego domu. Prezentujemy kilka zdjęć i sylwetek psów odłowionych na terenie Rydułtów, które przebywają obecnie w rybnickim schronisku. Być może, w ten sposób zwierzaki znajdą nowych, kochających właścicieli, którzy roztoczą nad nimi opiekę i zapewnia im to czego najbardziej potrzebują – prawdziwy dom – wyjaśnia Urząd Miasta Rydułtowy.

Na adopcję czeka między innymi suczka rasy cocker spaniel. Bardzo przyjacielska i grzeczna, pełna energii.

Mała biało-szara suczka z dłuższą sierścią. Bardzo spokojna i łagodna. Trochę przestraszona.

Mała, brązowa sunia. Spokojna i bardzo grzeczna. Z początku trochę nieufna w stosunku do ludzi, ale po dłuższym obcowaniu z opiekunem okazuje się bardzo łagodna.

Duży, biało-czarny pies. Pełen energii i bardzo ruchliwy. Kocha ludzi i potrafi od razu dać całe swoje serce każdemu, kto jest w stanie się nim zaopiekować. Jest łagodny.

Mały czarny i mały brązowy psiak – grzeczne, dobrze ułożone i bardzo łagodne.

Jeśli chcesz adoptować zwierzaka, musisz spełniać pewne warunki:
– być osobą pełnoletnią i trzeźwą,
– mieć przy sobie dowód tożsamości,
– być zaopatrzony w smycz i obrożę dla psa lub transporter dla kota,
– być odpowiedzialnym i świadomym tego, że adoptowany zwierzak będzie Twoim przyjacielem przez kilka lub kilkanaście następnych lat!

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz uiszczenie opłaty w wysokości 40zł za psa dorosłego (w tym m.in. kastracja/sterylizacja) lub 50zł za szczeniaka (w tym m.in. odrobaczenie).

Zwierzęta można adoptować w godzinach:
– pon-pt: 8:00-14:00,
– soboty: 8:00-12:00,
– niedziele i święta: 8:00-11:00.

KONTAKT ZE SCHRONISKIEM:
Schronisko dla Zwierząt w Rybniku
ul. Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)
Adres internetowy: www.schronisko.rybnik.pl
Telefon: 32 42 46 299

publ. kk