Kędzierzyn-Koźle: Pochwal się swoim ogródkiem

2
22
Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Praca
Opolszczyzna słynie z najpiękniej zadbanych przydomowych ogródków. Gospodarstwa w niczym nie ustępują miejskim, przyblokowym rabatkom i ukwieconym balkonom. Z  myślą o autorach tych najładniej ozdobionych, Urząd Miasta zorganizował konkurs. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do kilkuset złotych.
– Komisja konkursowa, złożona z urzędników, będzie oceniała pomysłowość kompozycji i walory upiększające, oryginalność, ogólny wyraz estetyczny, widoczność kompozycji dla innych mieszkańców, różnorodność i kolorystykę roślin, a w przypadku ogrodów przydomowych także powierzchnię zagospodarowanego ogrodu w stosunku do wielkości działki. Zwycięzcy będą znani do 15 sierpnia. W nagrodę otrzymają sprzęt ogrodniczy, sadzonki i donice o określonej wartości, w zależności od kategorii – mówi Jarosław Jurkowski, rzecznik Urzędu Miasta.  
Swoje miejskie, ''dzieła'' właściciele mogą zgłaszać do 31 maja, do godz. 15:30, pisemnie w kancelarii ogólnej urzędu miasta, przy ulicy Piramowicza 32, w pokoju 109 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy e-mail:[email protected] lub [email protected] Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko i adres zgłaszającego, numer telefonu, dokładny adres i rodzaj obiektu zgłaszanego do konkursu oraz proponowany termin dokonania oględzin (pomiędzy 15 czerwca a 31 lipca).
 
KS
 
Fot. Pixabay