ZPSWR w Wodzisławiu szkołą bezpiecznego Internetu

2
28
ZPSWR Wodzisław Śląski: DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz dwunasty, organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) – Fundacja "Dzieci Niczyje" oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) wraz z licznymi partnerami przedsięwzięcia zaprosili szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do podejmowania działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania Internetu przez dzieci i młodzież. W tym celu zorganizowano ogólnopolski konkurs, do którego zgłoszono rekordową liczbę 1707 inicjatyw. Z samego województwa śląskiego do konkursu zgłosiło się 291 szkół i placówek. Powiat wodzisławski reprezentowało 11 szkół i placówek z Mszany, Radlina, Rogowa, Rydułtów i Wodzisławia Śląskiego.

W tym roku, nagrody ufundowane przez Fundację Orange zostaną przyznane 15 szczególnie wyróżniającym się placówkom. Wśród nich znalazł się Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia Śl., który zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W nagrodę szkoła otrzyma projektor multimedialny oraz ekran.

Jak powiedziała dyrektor wodzisławskiej placówki, Beata Rączka, podczas obchodów DBI organizatorzy chcieli podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.  – Zwrócono uwagę na to, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podejmując działania w ramach tegorocznych obchodów DBI uczestnicy zajęć mogli dostrzec potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Taka wiedza jest niezbędna i przydatna wszystkim uczniom, a Szkoła Specjalna z Wodzisławia Śląskiego może być szczególnie dumna ze swego kolejnego osiągnięcia – podkreśliła Beata Rączka. Tegoroczne wyróżnienie wodzisławskiej placówki jest już trzecim tego typu w kolejnych edycjach konkursu.

A jakie działania podjął ZPSWR w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu? Dowiedzieć możecie się z filmu pod tym linkiem.

Inf. nadesłana
publ. kk