KPP Wodzisław: Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani – czterech jednego dnia

2
20
KPP Wodzisław: Pijani kierowcy zatrzymani - Wodzisław, Połomia, Pszów

Tylko wczoraj, podczas działań kończących długi weekend majowy, drogówka zatrzymała czterech nietrzeźwych kierujących. W Wodzisławiu Śląskim, na ul. Olszyny w ręce policji wpadł 62-letni kierowca motoroweru z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, który jechał w stanie po użyciu alkholu (0,30 promila). Niechlubny "rekordzista" wczorajszego dnia zatrzymany został w Połomi, na ul. Szkolnej – 51-letni kierowca skody "wydmuchał" 1,2 promila.

Z kolei na ul. Armii Krajowej w Pszowie, zatrzymany do kontroli 49-letni kierowca renault miał w organizmie 1,02 promila, a zatrzymany w Połomi na ul. Centralnej 61-letni kierowca motoroweru "wydmuchał" 0,90 promila.

– Stróże prawa przypominają, aby kierowcy, będąc nawet po przysłowiowym kieliszku, nie wsiadali za kierownicę swoich pojazdów. Nie pozwólmy także nietrzeźwemu prowadzić samochodu. Nie bądźmy obojętni, każdy z nas może w porę zareagować by uniknąć tragedii, bo w grę wchodzi życie i zdrowie ludzkie – apelują wodzisławscy policjanci. Przy okazji zachęcają też, aby, w razie jakichkolwiek wątpliwości, przed wyruszeniem w drogę korzystać z alkomatu umieszczonego w poczekalni wodzisławskiej komendy.

kk