Kędzierzyn-Koźle: Krystyna Helbin patronem Ośrodka Sportowego w Zakrzowie

3
34
Kędzierzyn-Koźle praca Krystyna Helbin patronem Ośrodka Sportowego w Zakrzowie
Pomysł budowy Wielofunkcyjnego Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Zakrzowie zrodził się jeszcze w połowie lat 90. Inwestycja od początku była oczkiem w głowie zmarłej w ubiegłym roku wójt Polskiej Cerekwi. 
Samorządowy, którzy znali ją z pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celu uważają, że poświęciła tej inwestycji wiele czasu, sił i zdrowia. Czyniła też wiele starań, aby pozyskać środki na sfinansowanie wielomilionowego zadania. 
-Pamiętamy jej pracowitość, zaangażowanie, otwartość na nowe możliwości jakie pojawiały się przed samorządami. Była istotnym partnerem w budowaniu nowych struktur samorządowych – powiatów w 1998, łączyło nas na tym gruncie wiele spraw i wspólnych działań – przypomniała podczas uroczystości nadania imienia starosta Małgorzata Tudaj. 
Krystynę Helbin zapamiętano jako osobę pogodną, ciepłą i życzliwą, a przede wszystkim wyrozumiałą dla ludzkich słabości. Była bardzo cenionym samorządowcem.
– Śmiało możemy rzec, że pani wójt zostawiła w ośrodku swoje życie, trwale dążyła do realizacji założonych celów – mówił obecny wójt gminy Polska Cerekiew, Piotr Kanzy. – Właśnie dlatego – chcąc uczcić jej pamięć – postanowiliśmy, żeby ośrodek nosił jej imię – wyjaśnił.
 
KS
 
Fot. Urząd Gminy Polska Cerekiew