Wodzisławski Festiwal Kuglarzy po raz pierwszy w mieście!

2
27
Wodzisław: Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

27 maja, Wodzisławski Festiwal Kuglarzy rozpocznie się imprezą pod nazwą "Highline na Rynku". Po raz pierwszy w regionie? Na Śląsku? Na pewno po raz pierwszy w Wodzisławiu Śląskim zobaczyć można będzie pokazy slacklinerów na 19-metrowej taśmie, zawieszonej na wysokości około 7 metrów nad ziemią, pomiędzy oknami kamienic na wodzisławskim Rynku.

W Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", 28 maja, zorganizowany zostanie konkurs "Wodzisławski Sztukmistrz" o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego – zdobyć można będzie nawet 3000 złotych. Uczestnikami wydarzenia będą kuglarze performersi, artyści uliczni prezentujący w swoich pokazach wszystkie rodzaje żonglerki współczesnej i dawnej, sztukę cyrkową, klaunadę i pochodne do przedsięwzięć parateatralnych włącznie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja (więcej informacji na stronie Stowarzyszenia "Nasz Wodzisław", pod tym linkiem).

29 maja z kolei zapraszamy na Wielki Finał Festiwalu, a w ramach niego – na pokazy finałowe i występy gości.

Codziennie, w czasie trwania wydarzenia, w Rodzinnym Parku Rozrywki odbywać się będą warsztaty kuglarskie dla dzieci i młodzieży a dla wszystkich tych, którzy pragną wspólnej, radosnej zabawy zaplanowano "Festiwal kolorów"!

Na organizację Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy Stowarzyszenie "Nasz Wodzisław" otrzymało od Urzędu Miasta dotację w wysokości 10 000 złotych.

kk