Grupa Azoty ZAK S.A. z tytułem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

2
20
Azoty Kędzierzyn Koźle nagroda

Poradnik Przedsiębiorcy – śledzimy zmiany

Organizatorem wydarzenia jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Pierwsza akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” miała miejsce osiem lat temu, w 2008 r. Odbyła się ona pod honorowym patronatem ówczesnego prezydenta, śp. Lecha Kaczyńskiego. Od tamtej pory konkurs co roku odbywa się pod patronatem urzędującego prezydenta RP, a uroczystość wręczenia certyfikatów ma miejsce w Pałacu Prezydenckim lub też w Belwederze.

Również w tym roku akcję honorowym patronatem objął Prezydent Andrzej Duda. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, prezydencki minister Wojciech Kolarski, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć oraz zastępca przewodniczącego Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP Zbigniew Żurek.

Certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest wyjątkowym wyróżnieniem, ponieważ do konkursu nominują sami pracownicy przedsiębiorstw, reprezentowani przez organizacje związkowe. Jak deklaruje Ministerstwo Finansów: "Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe".

Nagroda dla Grupy Azoty ZAK S.A. została przyznana za szczególną troskę o realizowany dialog społeczny, w którym spójność interesów załogi i firmy ma wspólny cel dążący do rozwoju mocnego przedsiębiorstwa działającego w poszanowaniu praw pracowniczych.
 

fot. Ministerstwo Finansów

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych.