Wodzisław: MOPS rozdaje inhalatory dla dzieci

3
44
MOPS Wodzisław Śląski: Inhalatory dla dzieci

Inhalator MEDEL FAMILY to kompaktowy system do terapii aerozolowej, który wyposażony jest w kompresor tłokowy. Urządzenie przeznaczone jest do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Model przyznawany przez MOPS jest wyposażony w nebulizator, ustnik, końcówkę do nosa, maski, zapasowy filtr oraz przewód powietrza.

Po odbiór inhalatorów zgłaszać się mogą rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej oraz zasiłków rodzinnych łącznie z dodatkiem kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Warunkiem otrzymania inhalatora jest przedłożenie zaświadczenia wystawionego przez lekarza o wskazaniu do terapii aerozolowej (np. astma oskrzelowa, nawracające infekcje dróg oddechowych z obturacją oskrzeli lub zapalenie krtani). Liczy się kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane otrzymaniem inhalatora (spełniające w/w warunki) proszone są o przybycie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Daszyńskiego 3 w Wodzisławiu Śląskim, pokój nr 4. Szczegółowych informacji udziela Renata Jureczko tel. 32 455 62 00 wew. 25.

kk
Fot. MOPS Wodzisław Śl.