Śniadanie biznesowe na wodzisławskich Trzech Wzgórzach

0
40
Wodzisław, Trzy Wzgórza: Śniadanie biznesowe. Bojko

Tematem czwartkowego śniadania była sztuka prowadzenia mediacji. Mediator i radna w jednej osobie, Izabela Kalinowska, przybliżyła ideę tego alternatywnego, ale jakże wartościowego sposobu rozwiązywania konfliktów. Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jakimi zasadami należy kierować się przy korzystaniu z pomocy mediatora oraz o licznych korzyściach z metody. Warto bowiem podkreślić, że zaletą mediacji są nie tylko niskie koszta, ale także – czas ich trwania, bezpośredni wpływ na postępowanie i równorzędna pozycja skonfliktowanych stron.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja dot. wyjątkowego miejsca, w którym je zorganizowano – Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", o którym opowiedzieli dyrektor MOSiR "Centrum", Bogdan Bojko oraz Ireneusz Górnik. O czym warto wspomnieć, to fakt, iż wśród licznych atrakcji wodzisławskiego parku znajdują się takie perełki, jak jeden z największych w Polsce park linowy, jedyny taki na Śląsku tor BMX Racing czy najwyższe w Polsce, 13-metrowe linearium. A, jak się dowiedzieliśmy, bogata oferta Trzech Wzgórz wciąż będzie się powiększać! W przyszłości planowane jest utworzenie przestrzeni umożliwiającej trenowanie street workout czy budowa chaty solankowej. Amatorów aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszą również plany nowych tras rowerowych w Wodzisławiu, prowadzących m.in. od Trzech Wzgórz po Rynek czy Balaton, a w przyszłości – aż do centrum przesiadkowego.

Po obejrzanych prezentacjach, przybyli przedsiębiorcy mieli czas na przeprowadzenie rozmów z gośćmi spotkania i wymianę wizytówek. Prezes Izby Gospodarczej, Krzysztof Dybiec, podziękował wszystkim za liczne przybycie i serdecznie namawiał do uczestniczenia w kolejnych śniadaniach biznesowych. Na zakończenie i jednocześnie dobry początek tego słonecznego dnia – udano się na wspólny spacer ścieżkami Trzech Wzgórz.

kk
Fot. Justyna Koniszewska