Pociąg do dwóch kółek – budowa centrum przesiadkowego w Wodzisławiu Śl.

3
48
Wodzisław Śląski: Centrum przesiadkowe

Do 28 kwietnia chętne firmy mogą składać swoje oferty przetargowe dla zadania "Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy centrum przesiadkowego oraz dróg rowerowych w ramach zadania inwestycyjnego p.n. "Pociąg do dwóch kółek – budowa centrum przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim"".

Zgodnie z analizą ekspertów TOR, centrum przesiadkowe w Wodzisławiu Śląskim ma być ulokowane przy dworcu PKP, którego budynek został zakupiony przez miasto. Centrum przesiadkowe obsługiwać będzie komunikację rowerową, kolejową oraz autobusową. Kolejnym etapem prac ma być budowa ciągu pieszego łączącego ulicę Pośpiecha z Rodzinnym Parkiem Rozrywki "Trzy Wzgórza". W wyniku realizacji tego zadania mieszkańcy strefy centrum zyskają szybkie połączenie pieszo-rowerowe z Rodzinnym Parkiem Rozrywki.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia ma także powstać trasa łącząca ul. Jana Pawła II, przez 26 Marca, ul. Kubsza i ul. Minorytów aż do ul. Pośpiecha. Wraz z pojawieniem się w mieście nowych ciągów rowerowych przewidziano także budowę stacji rowerowych, które mają znajdować się przy centrum przesiadkowym, na Rynku bądź w jego okolicy, na terenie Trzech Wzgórz oraz na wodzisławskich osiedlach: Piastów, Dąbrówki i XXX-lecia PRL.

Dobrą wiadomością dla rowerzystów jest planowane połączenie nowych tras rowerowych z już istniejącą na terenie miasta siecią ścieżek.

Wyłoniona w przetargu firma na wykonanie zadania będzie miała czas do 14 października.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.