„Blues dla Niepełnosprawnych” w Olzie

5
57
Olza: Blues dla Niepełnosprawnych

Jedenasta edycja "Bluesa" odbędzie 18 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Olza". Tegoroczny koncert będzie mieć wyjątkowy, międzynarodowy charakter, ponieważ uczestniczyć w nim będą również osoby niepełnosprawne z zagranicy.
Zagraniczni goście odwiedzą Polskę za sprawą projektu pn. "Różnorodność jednoczy – razem dla Europy!", realizowanego w ramach programu Europa dla Obywateli przez Powiat Wodzisławski w partnerstwie z Powiatem Recklinghausen z Niemiec, Powiatem Sörmland ze Szwecji i Powiatem Jelgava z Łotwy.

Celem koncertu "Blues dla Niepełnosprawnych" jest nie tylko integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, ale także – możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez udział w koncertach zespołów z czołówki polskiej sceny bluesa. W tym roku, na scenie wystąpi grupa CHEAP TOBACCO, jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka.

Z roku na rok, impreza cieszy się coraz większą popularnością – w 2015 roku zabawa zgromadziła rekordową liczbę ponad 800 uczestników.

Instytucje i ośrodki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, które chciałyby wziąć udział w koncercie, mogą nadsyłać zgłoszenia na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 32/412-09-62 do 11 maja 2016 r. (należy podać dokładną liczbę uczestników oraz opiekunów).

Regulamin wydarzenia w załączniku poniżej.

Inf. nadesłana
kk