Wodzisław: Andreas Glenz z firmy PREVAC nominowany do prestiżowej nagrody biznesowej

2
174
Andreas Glenz z firmy Prevac nominowany do nagrody PRB im. Jana Wejcherta

Firma Prevac jest wiodącym na świecie producentem aparatury naukowo-badawczej działającej w warunkach wysokiej i ultra-wysokiej próżni. Urządzenia PREVAC pozwalają zajrzeć w głąb materii i pracować nad komponowaniem nowych materiałów na poziomie nano-cząstek. Dzięki eksperymentom na sprzęcie PREVAC powstają materiały wykorzystywane w praktycznie każdej z dziedzin życia codziennego, jak np. nowe gatunki stali, tworzyw sztucznych, powłoki antyścieralne na narzędziach, zastawki serca, implanty, ogniwa fotowoltaiczne czy nawet technologia leczenia nowotworów. PREVAC działa od 20 lat i zatrudnia blisko 240 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obsługuje klientów z 63 krajów.

Andrzej Glenz, pomysłodawca i założyciel firmy Prevac, jest jedną z trzech osób nominowanych w kategorii "Wizja i Innowacje". Oprócz niego o nagrodę PRB powalczą: Bartosz Gonczarek, prezes i współzałożyciel spółki Explain Everything oraz Tomasz Kułakowski, pomysłodawca i prezes firmy CodiLime.

– Nagroda PRB im. Jana Wejcherta powstała z myślą, aby poprzez ludzi promować najistotniejsze wartości związane z przedsiębiorczością. Aby pokazywać jak ważną rolę w drodze do sukcesu odnosi wizja i szukanie innowacyjnych rozwiązań. A także, by nieustannie przypominać, że nie jesteśmy sami i że musimy być odpowiedzialni za innych. Dziś, przy okazji 5, jubileuszowej edycji Nagrody mam poczucie, że ta idea nie traci nic na swojej aktualności – powiedział Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Nagroda PRB im. Jana Wejcherta to jedna z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych w Polsce, nazywana również "biznesowym oskarem". Przyznawana jest ludziom, którzy poprzez swoją działalność w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu przyznawane są w trzech kategoriach: "Sukces" – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, "Wizja i Innowacja" – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz "Działalność Społeczna" – dla osób, które odniosły spektakularny sukces w działalności społecznej.

Do nagrody w kategorii "Wizja i Innowacje" Andrzej Glenz z firmy Prevac został nominowany dzięki Izbie Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim. Zwycięzcy tegorocznej edycji Nagrody zostaną ogłoszeni 16 maja 2016 roku podczas uroczystej Gali, która transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BiS, a także w internecie na stronach portalu Onet.pl.

kk
Fot. tvn24bis.pl