Szkoły w powiecie wodzisławskim wzbogacą się o książki za ponad 100 tys. zł

0
13
Nowe książki w bibliotekach szkół powiatu wodzisławskiego

Nowości wydawnicze trafią do siedmiu szkół dzięki Starostwu Powiatowemu w Wodzisławiu Śl., które pozyskało ponad 80 tys. zł dofinansowania na zakup książek do bibliotek szkolnych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Z funduszy skorzystają biblioteki szkolne I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego z Wodzisławia Śl. oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Zakupią one książki, które nie są podręcznikami, a nowościami wydawniczymi.

Na wybór pozycji literackich będą mieli wpływ uczniowie oraz ich rodzice – to oni zdecydują o tytułach, jakie trafią na biblioteczne półki. Na powiększenie swoich zbiorów każda z placówek otrzyma 12 000,00 zł. Do tego szkoły muszą wnieść wkład własny w wysokości po 3 000 zł, tak więc do każdej z siedmiu bibliotek szkolnych zostaną zakupione książki za 15 tys. zł, co w sumie daje kwotę 105 tys. złotych.

kk