Owocna współpraca PCKU w Wodzisławiu Śl. z lokalnymi firmami

2
23
Wodzisław: Darowizna od Prevac i Pol-Eko-Aparatura dla PCKU

Od września 2015 roku, w celu tworzenia na zajęciach praktycznych warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim ściśle współpracuje z lokalnymi firmami, a szczególnie – z POL-EKO-APARATURA z Wodzisławia Śląskiego oraz PREVAC z Rogowa. – Tak dobra współpraca z pracodawcami nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i dobre stosunki z Izbą Gospodarczą w Wodzisławiu Śl. i jej prezesem Krzysztofem Dybcem – podkreślił kierownik ds. kształcenia zawodowego PCKU, Rafał Górecki.

W ramach współpracy, uczniowie PCKU wykonują dla firm różne powierzone im zadania związane z ich kierunkami kształcenia. Branża mechaniczna wykonuje gratowanie, rozwiercanie i fazowanie półkrążków, zaś elektryczna i mechatroniczna wykonuje lutowanie przewodów i bezpieczników, zaciskanie tasiemek, czy montaż układów sterujących i tablic zasilających. Uczniowie nie raz mogli także zwiedzić zaprzyjaźnione zakłady pracy w ramach swych zajęć praktycznych. Ponadto, we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, organizowane są wspólne konkursy, gdzie nagrodami głównymi są płatne, wakacyjne staże w tych firmach.

W ostatnim czasie, dwie lokalne firmy przekazały na rzecz PCKU wyjątkowo cenne darowizny. Firma PREVAC przekazała szkole kompresor, szlifierkę kątową oraz małą szlifierkę z zestawem akcesoriów przeznaczoną do precyzyjnych prac. POL-EKO-APARATURA z kolei przekazała szkole 3 stacje lutownicze, 4 lutownice oporowe, uchwyty pod lutownice oraz narzędzia monterskie.


Inf. nadesłana
kk