Akcja „NURD” w Wodzisławiu: Znów posypały się mandaty

0
25
Wodzisław: Piesi ukarani mandatami w ramach akcji

Wczorajsze działania policji miały za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów. Od wczesnych godzin porannych do godz. 22.00 policjanci ujawnili w sumie 46 wykroczeń.

W dwóch przypadkach kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym. Ujawniono także dwóch rowerzystów z nieprawidłowym oświetleniem. Najwięcej jednak wykroczeń spowodowanych było przez pieszych, którzy nagminnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

W sumie, policjanci ukarali mandatami 43 osoby, w tym 5 mandatów nałożono na kierujacych pojazdami, 6 na rowerzystów i 32 mandaty na pieszych.

Działania były również okazją do propagowania akcji "Daj znak!", w ramach której policjanci sugerują pieszym, by przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przekroczyć jezdnię poprzez wyciągnięcie ręki i wkroczyli na drogę dopiero wtedy, gdy będą pewni, że zostali zauważeni i mogą bezpiecznie przejść.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.