Wodzisław: Powstaną nowe place zabaw i siłownie „pod chmurką”!

3
19
Wodzisław: Powstaną nowe place zabaw i siłownie

Konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych na place zabaw i siłownie ogłoszony został już po raz czwarty. W sumie, do wodzisławskiego magistratu wpłynęło 15 ofert – 5 z publicznych przedszkoli, 2 ze szkół podstawowych, 5 z zespołów szkolno-przedszkolnych, 2 z zespołu szkół i z Gimnazjum nr 2. Oceniając nadesłane wnioski, komisja konkursowa brała pod uwagę takie elementy jak pomysł na organizację lub rozbudowę placu zabaw/siłowni "pod chmurką”, jego wizualizacja i lokalizacja, wkład własny w gotówce i robociźnie, sposób zaangażowania środowiska w projekt oraz ochrona placu zabaw lub siłowni "pod chmurką” – monitoring, oświetlenie.

12 z nadesłanych ofert otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych – przeważnie na uzupełnienie placu zabaw lub siłowni już istniejących, jedynie w ZSP nr 2 za tą kwotę stworzona zostanie nowa siłownia "pod chmurką", w ZSP nr 7 – pojawi się nowy plac zabaw, a dodatkowo również uzupełnione zostaną elementy siłowni.

Zupełnie nowe obiekty pojawią się przy SP nr 10, która otrzymała 15 tysięcy złotych dofinansowania na budowę nowego placu zabaw. Przy ZSP nr 4 pojawi się nowa siłownia pod chmurką, na którą placówka otrzymała 10 tysięcy złotych dofinansowania. Nowy plac zabaw pojawi się także przy ZS nr 1 – na niego komisja konkursowa przeznaczyła 15 tysięcy złotych.

– Cieszę się, że placówki edukacyjne w naszym mieście tak czynnie włączyły się do tej akcji, przedstawiając rokrocznie komisji konkursowej ciekawe projekty. Dzięki takiej współpracy nasze dzieci mogą korzystać z funkcjonalnych i bezpiecznych urządzeń – podsumował konkurs prezydent miasta, Mieczysław Kieca.

kk
Fot. UM Wodzisław Śl.