Sukces wodzisławskiego Mirażu na Krajowych Mistrzostwach IDO

2
60
Miraż z Wodzisławia na Krajowych Mistrzostwach IDO 2016

Krajowe Mistrzostwa IDO, które w tym roku odbyły się w Wałbrzychu, zakończyły się w niedzielę, 10 kwietnia. Największym osiągnięciem Mirażu podczas tegorocznych mistrzostw była z pewnością obrona złotego medalu w kategorii Show Dance formacji dziecięcych do lat 11, gdzie Miraż drugi rok z rzędu nie znalazł sobie równych.

Kolejne medale wywalczyły mini formacje dzieci, które zdobyły brązowe medale zarówno w stylu jazz, jak i show dance. Na trzecim stopniu podium rywalizację zakończyły również duety w kategorii juniorów (Gosia Cebula, Emilia Sopyła) oraz dzieci (Zuzia Wójtowicz, Wiktoria Erban). Świetne wyniki Miraż odnotował także w występach solowych – Emilia Sopyła (kategoria 12-15 lat) oraz Izabela Rosmus (kategoria 16+) zdobyły srebrne medale, co w przypadku obu dziewczyn jest tym większym sukcesem, iż obie po raz pierwszy startowały w swoich kategoriach wiekowych.

Tłum tancerzy z całej Polski, spektakularne pokazy taneczne oraz nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy robią duże wrażenie – nic więc dziwnego, że wałbrzyskie Mistrzostwa były dużym przeżyciem zwłaszcza dla najmłodszych (7-8-letnich) tancerek z grupy dzieci, dla których była to pierwsza tak prestiżowa impreza taneczna. Starszym koleżankom nieco łatwiej było opanować emocje i tremę startową, gdyż miały już okazję stawać na podium Mistrzostw Polski, a nawet Mistrzostw Świata i Europy (Miraż to aktualny wicemistrz Świata w kategorii formacji Show Dance). Na uwagę zwraca fakt, iż po raz pierwszy tancerki zespołu zdobywały medale we wszystkich kategoriach wiekowych – począwszy od dzieci do lat 11, poprzez grupę juniorską, na seniorach skończywszy.

Należy podkreślić, iż regularne sukcesy działającej przy Wodzisławskim Centrum Kultury grupy tanecznej to efekt pasji i zaangażowania i ciężkiej pracy wielu osób. Zespół od lat kierowany jest przez doświadczonych trenerów – Ryszarda Kozłowskiego i Lenkę Brečkovą, których wspierają młodzi pasjonaci tańca i choreografii – Klaudia Czapka, Dominika Pławna, Aleksandra Sosna oraz Martyna Musiolik. Zespół trenerski uzupełniają Evgeniya Makeeva – instruktorka baletu oraz Marcin Kost, odpowiedzialny za zajęcia akrobatyczne. Końcowy efekt to także pomysłowe rekwizyty oraz świetnie uszyte stroje. Przede wszystkim jednak, sukcesy osiągane są dzięki pasji i wielu godzinom wytężonych zajęć spędzonych na sali treningowej przez młodych tancerzy. W maju Miraż czekają wyjazdy na kolejne imprezy mistrzowskie. Wodzisławskim tancerkom możemy więc życzyć kolejnych sukcesów!

Nagranie z występu tegorocznych złotych medalistek obejrzeć możecie tutaj.

Inf. nadesłana
publ. kk