Wodzisław: Dziecięcy Teatr Szydełko zaprasza na spektakl „Król Maciuś I”

2
37
Teatr Szydełko w WCK: Król Maciuś I

"Król Maciuś I", pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom. Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku "dorosłych" spraw, jak zniesie porażki i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym, dowiemy się ze spektaklu.

Przedstawienie "Król Maciuś I" w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się  23 kwietnia, o godz. 16.00. Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło – Jerzy Bularz, scenografia – Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy – Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Łucja Nowakowska, Magdalena Strządała, Wiktor Machnica.

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek – wtorek – czwartek – piątek 12:00 – 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

kk