Kędzierzyn-Koźle: Zaśpiewali w Sławięcicach

1
80
Zaśpiewali w Sławięcicach
Uczestniczyli w nim uczniowie szkół gimnazjalnych z Kędzierzyna-Koźla, Leśnicy, Bierawy, Białej, Krapkowic i Gościęcina.
Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów wokalno-instrumentalnych oraz ośmiu solistów. I nagrodę przyznano zespołowi „Ich czwórka” z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły z Kędzierzyna-Koźla, II miejsce na równi zdobyły dwa zespoły: zespół „Kreszęndo” z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy oraz zespół „FeiM” z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. W drugiej kategorii najlepszym solistą została Natalia Tul z Publicznego Gimnazjum w Bierawie, miejsce II zdobyła Sylwia Strzoda z Publicznego Gimnazjum w Białej, a III – Maciej Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.
Profesjonalne jury, w składzie dr Izabela Migocz – przewodnicząca jury, mgr Anna Szczędzina – mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, mgr Agnieszka Hyla – mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, Dominik Jarocki – dyrygent chóru kameralnego Piu Mosso z Wrocławia, Rafał Pulkowski – właściciel studia nagraniowego 2K oraz Damian Surow – gitarzysta stwierdziło, iż wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom zdolności i umiejętności muzycznych.
Dzięki sponsorom młodzież będzie mogła dalej rozwijać swoje uzdolnienia, poprzez między innymi nagranie własnych utworów w profesjonalnym studiu oraz koncertu w czasie festynu rodzinnego 14 maja w ZS nr 3 oraz 11 czerwca.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania ślemy do sponsorów, gdyż bez ich wsparcia impreza nie mogłaby się odbyć – napisali nauczyciele i dyrekcja ZS nr 3.
Konkurs odbył się pod patronatem starosty powiatu i prezydenta miasta.
 
/publ.ks/
 
Foto. Starostwo powiatowe