Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wodzisławskiego: Zagrają dla Wiktorii!

1
22
Wodzisław: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty

Organizowany od 9 lat Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wodzisławskiego ma głównie charakter charytatywny. Drużyny, które biorą udział w zabawie, wpłacają dobrowolne składki na rzecz chorych lub niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

Środki, jakie udało się zebrać podczas czterech pierwszych turniejów, przekazano na wsparcie Krzysztofa, który uległ ciężkiemu wypadkowi i porusza się na wózku inwalidzkim. Przez kilka edycji organizatorzy pomagali innemu uczniowi – Mirkowi, który choruje na mukowiscydozę. W tym roku zawodnicy zagrają dla Wiktorii chorującej na stwardnienie rozsiane.

Organizatorem turnieju jest Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. W tegorocznej imprezie udział weźmie 10 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego i rybnickiego (zawodnicy w wieku 25+, nie grający czynnie w klubach).

Turniej odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r., na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92. Otwarcie imprezy przez Wiktorię i jej Rodziców w obecności zaproszonych gości przewidziane jest na godz. 9:00. Zakończenie planowane jest ok. godz. 14:00.

Inf. nadesłana
kk
Fot. pixabay