Nastolatka z Rydułtów została Miss Foto i II Wicemiss konkursu Miss Reneta 2016!

0
66
Rydułtowy: Wiktoria Brzuska została Miss Foto i II Wicemiss konkursu MISS RENETA 2016

Konkurs piękności MISSRENETA cieszy się w Republice Czeskiej sporą tradycją i ogromną popularnością. Występują w nim uczennice szkół średnich nie tylko z Czech, ale również ze Słowacji i Polski. Przygotowania do gali finałowej konkursu trwały wiele tygodni. Dziewczyny miały kilka sesji zdjęciowych, między innymi z czeskimi hokeistami, na wieży widokowej w Ostrawie czy lotnisku. Uczyły się również skomplikowanej choreografii i pobierały lekcje aerobiku. Wszystko po to, aby jak najpiękniej zaprezentować się przed aż kilkunastoosobowym jury konkursu MISS RENETA, w skład którego wchodziła duża liczba przedstawicieli sponsorów.

Tegoroczna gala finałowa prowadzona była pod hasłem  "Abeceda Ro(c)ku” i pokazywała dziewczyny zarówno w rockowych rytmach, jak i w kreacjach obrazujących pory roku. Uczennice rydułtowskiego liceum zaprezentowały się jako kwiecień i lipiec, wylosowawszy kolejno numery 4 i 7. Podczas konkursu odbył się również tradycyjny pokaz dziewcząt w strojach kąpielowych.

Na estradzie towarzyszyły finalistkom znane gwiazdy czeskiej estrady, m.in.: Petra Janu i Vladimir Horn. Już na początku imprezy Wiktoria Brzuska zdobyła tytuł MISS FOTO, ku ogromnej radości polskich "kibiców", wśród których byli: burmistrz miasta Rydułtowy pani Kornelia Newy, przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusz Wala, członkowie zarządu powiatu wodzisławskiego Danuta Maćkowska i Leszek Bizoń, który zasiadał w jury konkursu, Jacek Stebel – dyrektor ZSP nr 2 w Rydułtowach oraz Piotr Skowronek – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

W konkursie MISS RENETA 2016 tytuł II Wicemiss przypadł również Wiktorii Brzusce. I jest to pierwsza tak wysoka wygrana polskich dziewczyn w 24-letniej historii konkursu!

Na co dzień, dziewczęta uczą się w rydułtowskiej klasie policyjnej. – To najpiękniejsze policjantki, jakie widziałem – stwierdził czeski organizator – Libor Lenco. – Z takich rąk miło jest przyjąć mandat – żartował z kolei Eugeniusz Wala, przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego.

kk
Fot. LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach