Kędzierzyn-Koźle: Wybierz szkołę i pracodawcę!

2
36
Wybierz szkołę i pracodawcę!
Targi Pracy i Edukacji zaczną się o godzinie 8:45 i potrwają do godziny 13:30.  Odbędą się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przy ul. Jana Matejki 19. 
Targi Pracy to impreza, na którą przychodzą tłumy mieszkańców – gimnazjaliści, którzy szukają dla siebie odpowiedniego kierunku i mogą się dowiedzieć jakie są aktualne oferty szkół, młodzież po szkole średniej, studenci i osoby bezrobotne. Setki wystawców ma szansę zaprezentować swoje firmy i oferty pracy. Pracodawcy nawiązują kontakt z przyszłą kadrą, poznają jej kwalifikacje. Impreza jest okazją do zdobycia informacji od wielu instytucji, uzyskania cennych informacji w jednym miejscu i z kilku pewnych źródeł.
-Targi oferują osobom bezrobotnym, poszukującym pracy, pracodawcom i przedsiębiorcom, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zapoznanie się z formami zatrudnienia, ofertami pracy oraz szeroką ofertą Edukacyjną szkół i uczelni. Dodatkowo każdy odwiedzający Targi Pracy ma możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady prawnej z zakresu prawa pracy – czytamy na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. 
Szkoły z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, które na targach prezentują swoje oferty to m.in. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół nr.1, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, czy kozielski ogólniak. Wiele z tych placówek wprowadza do swojego programu coraz ciekawsze kierunki. W II Licem Ogólnokształcącym ma ruszyć klasa wojskowa, a w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu zaplanowano naukę w nowym zawodzie – jeździec. Postanowiono też rozszerzyć klasę siatkarską pod patronatem ZAKSY w I liceum, umożliwiając rekrutację dziewczętom. 
Organizatorami Targów są Starosta Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Opolska Wojewódzka Komenda OHP w Opolu (Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Kędzierzynie–Koźlu) i Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie–Koźlu. 
Podajemy listę firmy i instytucji, które potwierdziły swoją obecność na X Targach Pracy i Edukacji. (ta lista jest ciągle aktualizowana)
 
Avon
Zeitmann
Magiczny Zakątek
Rymar
Gi Group
BSP Włodzimierz Głogowski
Firma Malarska Piotr Kusznik
Budmistrz
Przedsiębiorstwo Handlowe Jantar Sp. z o.o. (Lazzaro)
Restauracja – Kawiarnia ” Laguna”
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Eko-Bud-Instal S.A.
my-sweet-baby (Producent i dystrybutor PEXIM PL)
Urząd Skarbowy
Biuro regionalne Oriflame
Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich
Eurokontakt Projekt Serwis Sp. z o.o.
Kancelaria Prawna Consulta – porady prawne dla pracodawców jak i pracowników z zakresu prawa pracy
Karol Kania i Synowie Sp. z o.o.
Firma „Spot-Light” Sp. z o.o.
Firma handlowo usługowa Filip – usługi budowlane
Bud-Kor Sp. z o.o.
Marma Polskie Folie Sp.z o.o.
Kędzierzyńsko-Kozielski Inkubator Przedsiębiorczości
Chem-Ster – Klaster Chemii Specjalistycznej
Usługi transportowe „Grelich”
Randstad Polska Sp. z o.o.
Work Force Sp. z o.o
Personnel International BPO Sp. z o.o.
ComfortMedical24
 
Katarzyna Solarz