Wodzisław: Przygotowali paczki z darami dla kombatantów na Kresach

3
45
Fot. ZST Wodzisław Śl.

W kampanii "Rodacy – Bohaterom" udział wzięła młodzież szkół ponadgimnazjalnych wspólnie z harcerzami, parafiami i organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu wodzisławskiego.

Projekt "Rodacy – Bohaterom" realizowany jest od 2010 r. pod auspicjami stowarzyszenia "Odra – Niemen". Najważniejszym jego celem jest pomoc Polakom, którzy walczyli o wolność ojczyzny, a wskutek różnych wydarzeń historycznych pozostali po wojnie za wschodnią granicą naszego kraju, żyjąc w bardzo skromnych warunkach.

W zbiórce prowadzonej na terenie powiatu wodzisławskiego wzięła udział spora rzesza młodzieży i nauczycieli szkół (m.in. Zespołu Szkół Technicznych, Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego, I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych z Wodzisławia Śl. i z Radlina oraz Gimnazjum i Liceum Katolickiego), harcerzy ZHP, skautów, członków stowarzyszenia "Nasi Mieszkańcy" oraz parafie (św. Izydora, św. Herberta, Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. oraz Matki Boskiej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego), a także mieszkańcy. W akcję włączyli się również powiatowi radni.

Zbiórka darów trwała od końca listopada do stycznia. W sumie, w powiecie wodzisławskim udało się zebrać ok. 1,7 tony produktów spożywczych, z których przygotowano 150 paczek. Ich przygotowaniem zajęli się harcerze i harcerski ZHR oraz uczniowie wodzisławskiej "Budowlanki". W lutym paczki pojechały do kombatantów na Kresach. Koordynatorem akcji był nauczyciel ZST, Tomasz Wardenga.

Inf. nadesłana
kk
Fot. ZST Wodzisław Śl.