Kędzierzyn-Koźle: Wyrób psu dowód osobisty!

3
48
Wyrób psu dowód osobisty!
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle finansuje znakowanie psów od lat. O tym, ze to przydatna operacja przekonali się właściciele czworonogów, które się zagubiły, uciekły lub zostały ukradzione. W wszczepionym pod skórę mikroczipie zapisane są dane właściciela i zwierzaka. Te informacje z kolei trafiają do elektronicznej bazy danych, która jest prowadzona przy współpracy z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt w Gdańsku.
– Procedura czipowania nie jest skomplikowana. Meldujemy się z własnym dowodem osobistym i czworonogiem w wybranej lecznicy. Weterynarz wszczepi zwierzęciu pod skórę mikroczip i już mamy pewność, że pies, czy kot trafił do elektronicznej bazy danych. W razie zaginięcia lub kradzieży czwórnóg jest bezpieczny- przekonuje Jarosław Jurkowski z Urzędu Miasta. 
Warto też zadbać o to, aby nasze dane w systemie były aktualne. Aktualizujemy je np. podczas przeprowadzki pod inny adres. W takiej sytuacji pisemne oświadczenie pozwoli uniknąć zamieszania. Potrzebne druki można otrzymać w siedzibie urzędu miasta przy ul. Piramowicza 32 lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.
 
Gdzie wyrobić psi dowód osobisty? Podajemy pełna listę:
 
"San-Wet" Lecznica dla Zwierząt – Marek Bomba ul. Wojciecha Korfantego 19 
Usługi Lekarsko Weterynaryjne S.C.Krzysztof Kluczniok, Jan Kurzok ul. Piastowska 44 
Lecznica dla zwierząt lek. wet. Lesław Szczerkowski ul. Gazowa 1. 
 
Katarzyna Solarz