Reprezentacja Rydułtów na Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w Dortmundzie

3
55
Fot. UM Rydułtowy

Do Dortmundu wyjechało w sumie 45 zawodników, w wieku od 10 do 16 lat. Uczestnikiem wyjazdu był również członek Rady Miasta Rydułtowy, Janusz Grabiec. Oprócz rydułtowskiej reprezentacji, w stolicy Nadrenii Westfalii występowały zespoły z Budapesztu (Węgry), Eindhoven (Holandia), Lund (Szwecja), a także dwa niemieckie zespoły: z Zwickau oraz gospodarze z Dortmundu. W tym roku na zawodach zabrakło reprezentacji z Leeds (Anglia), Leuven (Belgia) i Nowego Sadu (Serbia).

Areną zmagań młodych sportowców była piękna i funkcjonalna hala lekkoatletyczna "Helmut – Koernig – Halle" w kompleksie sportowym Borussii Dortmund. W bieżącym roku, w klasyfikacji drużynowej, reprezentacja z Polski zajęła 5. miejsce. Pierwszego dnia zawodów, spośród rydułtowskich zawodników, aż trzynastu zostało sklasyfikowanych w pierwszej piątce w swojej konkurencji. Dwóch kolejnych – Szymon Wieczorek i Mateusz Stankowski – zostało wyróżnionych w szóstce najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej.

Drugiego dnia, podczas rywalizacji indywidualnej, aż 14 razy nasi zawodnicy zajęli miejsca od 1. do 5. Nasi zawodnicy niejednokrotnie osiągali bardzo dobre rezultaty. Zawody stały na wysokim poziomie, a w zmaganiach brało udział prawie 500 zawodników z ww. miast oraz całego okręgu Dortmundu.

Cały wyjazd był bardzo ciekawym wydarzeniem, obfitującym w szereg interesujących spotkań, nowych doświadczeń, dużych emocji sportowych i wielu niezapomnianych wrażeń zarówno tych sportowych, jak i pozasportowych.

Tak jak przed rokiem, młodzi sportowcy mieli również czas na zwiedzanie. Korzystając z zaproszenia tamtejszych władz, rydułtowianie odwiedzili Reken – partnerskie miasto Rydułtów. Po takich emocjach i dużej dawce rozrywki, zawodnicy ruszyli w drogę powrotną do Rydułtów.

źródło: UM Rydułtowy
publ. kk
Fot. UM Rydułtowy