Wodzisław: Porozmawiali o działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych

1
36
Fot. Starostwo Powiatowe

Fundacja "Wspólnota Dobrej Woli”, od prawie dwudziestu pięciu lat, działa na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na terenie całego powiatu. Z jej inicjatywy i przy jej znaczącym zaangażowaniu w 1998 r. w Wodzisławiu Śl. uruchomiono Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Obecnie z jego usług korzysta od 450 do 480 dzieci z całego powiatu. Organizacja wśród mieszkańców powiatu jest znana również z corocznych zbiórek na cmentarzach, z których całość środków jest przekazywane na wsparcie osób niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z powiatem przed niespełna trzema laty, Fundacja objęła hipoterapią 24 swoich podopiecznych.

Z kolei Stowarzyszenie Diabetyków w Wodzisławiu Śl. jest organizacją działającą od 1999 r. Swoją działalność – podobnie jak Wspólnota – koncentruje na sprawach pomocy osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym.

Przedstawiciele obu podmiotów spotkali się ze starostą, by omówić możliwości współpracy w zakresie ich działalności statutowej, a także rozwoju lokalnego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. Wiesława Kiermaszek-Lamla i Lech Litwora, korzystając z okazji, podziękowali staroście Ireneuszowi Serwotce za deklarację wsparcia koncertu charytatywnego, jaki "Wspólnota Dobrej Woli" organizuje w Wodzisławskim Centrum Kultury, a z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na działalność WORiT.

Przypomnijmy, że w sobotę, 9 kwietnia, na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi Kuba Blokesz i Piotr Machalica oraz gościnnie Martyna Czech. Bilety wstępu – cegiełki w kwocie 25 zł – dostępne są w kasie WCK oraz w Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, przy ul. Wyszyńskiego 20.
Więcej informacji o koncercie znaleźć możecie pod tym linkiem.

publ. kk
Fot. Starostwo Powiatowe