Drużyna siatkarzy z liceum w Rydułtowach najlepsza w powiecie i rejonie

1
30
Fot. Starostwo Powiatowe

21 marca, w hali sportowej MOSiR w Radlinie rozegrany został XV Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Wodzisławskiego i Burmistrza Miasta Radlina. W finale zmierzyły się cztery reprezentacje: Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach oraz Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Tegorocznym zwycięzcą turnieju została drużyna LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, która w meczu finałowym pokonała ZST z Wodzisławia Śląskiego. Zespół z Rydułtów wystąpił w składzie: Szymon Orzoł, Szymon Skupień, Kamil Malec, Piotr Rutkowski, Piotr Dzierżęga, Dominik Matczak, Daniel Chyczewski, Tymoteusz Świecak, Krzysztof Szczeponek, Łukasz Lenczyk. Trzecie miejsce w turnieju, po wyrównanej walce, zajęła reprezentacja ZSZ z Wodzisławia Śląskiego, pokonawszy gospodarzy turnieju – ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie.

Wszyscy finaliści z rąk dyrektora ZSP w Radlinie Jarosława Rudola otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Radę Rodziców ZSP w Radlinie. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników poszczególnych drużyn, w tym MVP turnieju, którym został zawodnik zwycięskiej drużyny – Piotr Rutkowski. Sędzią rozgrywek był Wojciech Jedraś.

Siatkarze rydułtowskiego liceum, już w dzień po turnieju, wzięli udział w kolejnych zawodach. W trakcie trzeciego etapu rozgrywek siatkarskich w ramach Licealiady Szkolnego Związku Sportowego pokonali 2:1 (25:23; 27:29; 18:16) najlepszą drużynę z Jastrzębia-Zdroju: reprezentację Zespołu Szkół im. Króla Jana III Sobieskiego i dzięki temu – 7 kwietnia zagrają w wojewódzkim etapie Licealiady w Żywcu.

Tym samym, licealiści z Rydułtów zostali pierwszą reprezentacją szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego, której udało się awansować do tego szczebla rozgrywek. Gratulujemy!

Inf. nadesłana
publ. kk
Fot. Starostwo Powiatowe