MKS Zorza awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski

2
92

Awans Zorzy po trudnym, czterodniowym turnieju 1/4 Mistrzostw Polski kadetek w piłce siatkowej jest sporym osiągnięciem, ponieważ wodzisławianki biorą udział w rozgrywkach rocznikiem młodszym i większość rywalek góruje nad zawodniczkami ZORZY siatkarskim doświadczeniem.

Pierwszy mecz rozgrywany przez wodzisławianki zakończył się porażką 2-3 z drużyną MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie było bardzo zacięte i do końca ważyły się jego losy, bowiem dopiero przy stanie 16 do 14 dla zawodniczek z Tomaszowa Mazowieckiego w time-break’u Zorza musiała pogodzić się z porażką.

W kolejnym spotkaniu wodzisławianki odprawiły 3-0 (25:9, 25:20, 25:20) drużynę STS Sandecja Nowy Sącz.

Upragniony awans do dalszego etapu rozgrywek wodzisławianki wywalczyły sobie wygrywając w setach 3-1 z drużyną Vega MOSiR Stalowa Wola.

Ostatni dzień zmagań w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski kadetek w piłce siatkowej wyłonił dwie drużyny, które awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu ZORZA podejmowała Poprad Stary Sącz. Wodzisławianki zdawały sobie wagę z rangi pojedynku – przegrana w tym meczu wykluczała awans ZORZY – i ta świadomość chyba spętała nogi mistrzyniom Śląska. Pomimo tego podopieczne trenera Brzezinki zapisały na swoim koncie dwie pierwsze partie dość pewnie, by w trzeciej zupełnie oddać inicjatywę siatkarkom ze Starego Sącza. Utrata drugiego seta w spotkaniu mogła się okazać zgubna w kontekście awansu, w czwartej partii ZORZA zagrała jednak skutecznie. Wciąż nasz zespół popełniał sporo błędów wynikających ze zdenerwowania, lecz równie wielkie emocje towarzyszyły zawodniczkom Popradu. Wodzisławianki wykazały się większą odpornością psychiczną i kilkoma dobrymi zagraniami zbudowały przewagę, której nie roztrwoniły do końca i wygrały spotkanie 3:1. Taki wynik zapewnił naszemu zespołowi awans do półfinałów Mistrzostw Polski.