Kędzierzyn-Koźle: Wzrośnie poziom kształcenia zawodowego

0
22
Wzrośnie poziom kształcenia zawodowego
Za ponad 3 mln. złotych powstaną u nas najnowocześniejsze pracownie mechatroniczne, napędów elektrycznych, chemiczne, gastronomiczno-kelnerskie oraz nawigacji i eksploatacji siłowni okrętowych. Całość ma znacznie podnieść jakość kształcenia.
Niedawno starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman podpisali w Urzędzie Marszałkowskim stosowną umowę w tej sprawie. Pieniądze otrzymały te powiaty na Opolszczyźnie, które przedstawiły dobry pomysł na projekt,a Kędzierzyn-Koźle był tu w czołówce. 
Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że ten projekt to bardzo duże wyzwanie. – Zmusił nas do myślenia kategoriami kilkunastoletnich uczniów, którzy muszą wybrać szkołę. Ważne było zbudowanie atrakcyjnej oferty nie tylko dla ucznia, ale i dla przedsiębiorcy. Pamiętajmy też, że kształcenie na poziomie zawodowym nigdy nie powinno się kończyć -mówił.
W sumie powiaty w województwie otrzymają 30 mln zł na doposażenie bazy szkolnictwa zawodowego. Największe inwestycje zaplanowano w Kędzierzynie-Koźlu, Opolu, Nysie i Prudniku. Nasz powiat wniesie do projektu 15 % wartości zadania.
 
KS
 
Fot. Starostwo Powiatowe