17-letni puzonista z Bełsznicy w konkursie Młody Muzyk Roku TVP Kultura!

0
34
Fot. Facebook.com

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na jednym z klasycznych instrumentów. W 2016 roku konkurs jest organizowany i firmowany przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Konkurs składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Zwycięzca konkursu będzie jednocześnie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Kolonii. Półfinalistów wybiera organizator konkursu – TVP Kultura oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie dotychczasowych osiągnięć artystycznych.

Półfinaliści zaprezentują się przed Jury złożonym z autorytetów w dziedzinie muzyki poważnej. 31 marca br. w Studiu Telewizji Polskiej młodzi instrumentaliści wykonają ok. 5-minutowy program na instrument solo lub z towarzyszeniem fortepianu. Jury wybierze finalistów, którzy wystąpią w widowisku telewizyjnym, transmitowanym przez TVP Kultura 11 kwietnia.

Uczestników konkursu oceniać będzie 3-osobowe jury. Czwartym jurorem stają się widzowie TVP Kultura, którzy mogą oddawać swoje głosy w systemie audiotele.

17-letni Jakub Langrzyk uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Jest członkiem zespołu "EDA" oraz orkiestry gminy Gorzyce. Młody muzyk zwyciężył m.in. w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu, Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie czy Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych "Pro Bohemia" w Ostrawie.

Więcej informacji o konkursie i jego uczestnikach znaleźć można w portalu społecznościowym Facebook, pod tym linkiem.

kk
Fot. facebook.com