Bądź bezpieczny, bo widoczny! Wodzisławscy policjanci działają na rzecz bezpieczeństwa pieszych

4
28
Fot. KPP Wodzisław Śl.

Kolejne działania wodzisławskich policjantów prowadzone były wczoraj, na terenie całego powiatu wodzisławskiego. Po zmroku, funkcjonariusze wyruszyli na drogi powiatu, by ostrzegać i namawiać pieszych do dbania o własne bezpieczeństwo.

– Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę rannych w wypadkach drogowych. Tylko w powiecie wodzisławskim od początku roku poważnych obrażeń ciała na drodze doznały trzy osoby – wyjaśniają wodzisławscy policjanci. I dodają: – Niestety, po raz kolejny okazało się, iż na naszych drogach nie brakuje osób nieświadomych zagrożeń. Piesi poruszający się w terenie niezabudowanym nie mający żadnych elementów odblaskowych. Rowerzyści, którzy zapomnieli wyposażyć swoje jednoślady w odpowiednie oświetlenie oraz kierowcy, którym zawsze się śpieszy, co nie pozwala im ustąpić pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach…

Podczas wczorajszych działań, stróże prawa rozdawali odblaski, ale również nakładali mandaty na najbardziej nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Przybliżali również nową akcję śląskiej drogówki pt. "Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”. Namawiali pieszych do sygnalizowania zamiaru przejścia przez jezdnię poprzez uniesienie ręki i kontakt wzrokowy z kierującym.

Działania przeprowadzone zostały w ramach Powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa na lata 2015 – 2016.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.