Kędzierzyn-Koźle: Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą ”na wnuczka”

1
37
Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą ''na wnuczka''
– Dzisiaj, do godziny 12:30 otrzymaliśmy 5 sygnałów od mieszkańców naszego miasta, o tym że próbowano wyłudzić od nich pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Jak ustalono, do zgłaszających zadzwonił mężczyzna, który podszywając się za członka rodziny informował że spowodował wypadek i prosił o pilne pożyczenie pieniędzy, które miały mu pomóc uniknąć aresztu – mówi Madalena Nakoneczny, rzecznik  KPP w Kędzierzynie-Koźlu. 
 
Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą.
 
– Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Ich przebiegłość jest nieograniczona. Oszuści wykorzystują różne preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców – podkreśla rzeczniczka KPP.  
 
Policjanci apelują: Jeśli podczas rozmowy telefonicznej, rozmówca prosi nas o pomoc finansową, należy jak najszybciej skontaktować się z kimś bliskim, w celu uzyskania pewności, że osoba która do nas dzwoniła jest tą, za którą się podaje.Zwracamy się z apelem, także do osób młodych, by informowali swoich rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.
 
/publ.ks/