Apel wodzisławskiej policji odczytywany jest… w kościele

4
17
Fot. Policja

Przestępcy wciąż często wykorzystują dobroduszność i ufność osób starszych. Modyfikując i udoskonalając swoje metody działania, niejednokrotnie udaje im się pozbawić seniorów ich życiowych oszczędności. Dlatego też, wodzisławscy policjanci wpadli na kolejny pomysł na to, jak przestrzegać osoby starsze przed oszustami.

Ostatnim pomysłem funkcjonariuszy jest współpraca z księżmi dziekanami Dekanatu Pszowskiego, Gorzyckiego i Wodzisławskiego. W efekcie wystosowany został apel Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, który został lub w najbliższym czasie zostanie odczytany po mszy w kościołach na terenie całego powiatu.

– W apelu tym, szef wodzisławskich policjantów przybliża sposób działania przestępców korzystających z metod "na wnuczka" i "na policjanta". Ostrzega przed zbytnią łatwowiernością i podpowiada, jak reagować w momencie kontaktu z oszustem. W ramach nawiązanej współpracy, apel skierowany do seniorów będzie również drukowany w lokalnych gazetkach parafialnych – wyjaśnia wodzisławska policja.

kk