Wodzisławscy przedsiębiorcy spotkali się na śniadaniu biznesowym

0
33
Wodzisławscy przedsiębiorcy spotkali się na śniadaniu biznesowym

Spotkanie odbyło się w czwartek, 18 lutego, o wczesnych godzinach porannych. Gospodarz wydarzenia ugościł przedsiębiorców domowym śniadaniem, przygotowanym przez pracownice  firmy.

Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu, podziękował wszystkim za liczne przybycie i zachęcał do realizowania idei propagowania lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Jednym z punktów spotkania była prezentacja przygotowana przez firmę HR Shop, traktująca o metodach efektywnego rekrutowania pracowników. Następnie uczestnicy mieli czas na konsumpcję przygotowanych rarytasów oraz wymianę kontaktów biznesowych.

Oprócz poczęstunku, organizatorzy śniadania przygotowali specjalną atrakcję dla uczestników – zwiedzanie zakładu POL-EKO-APARATURA. Dyrektor zakładu, Sebastian Kowalski, oprowadził członków izby po halach produkcyjnych, pokazując sposób pracy zakładu oraz nowoczesne maszyny, służące do wycinania i gięcia metalowych elementów, stanowiących podzespoły laboratoryjnych urządzeń termostatycznych.
– POL-EKO-APARATURA to firma rodzinna, która na rynku działa od ponad 25 lat. Sukces osiągnęliśmy dzięki produkcji urządzeń ściśle dopasowanych do potrzeb poszczególnych klientów. Dzięki temu nieustannie zdobywamy nowe rynki w kraju i za granicą – mówi Sebastian Kowalski.
Firma obecnie zatrudnia ponad 160 pracowników, w tym elektroników, informatyków i konstruktorów. Urządzenia powstające w zakładzie w 100% odzwierciedlają polską myśl techniczną. Rocznie firma produkuje kilka tysięcy urządzeń, które eksportuje do ponad 80 krajów na świecie.
 – Nasze urządzenia eksportujemy przede wszystkim do krajów europejskich, ale współpracujemy również z krajami Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji. Obecnie dwóch naszych pracowników przebywa w Tajlandii, gdzie przeprowadzają szkolenie dla naszych partnerów biznesowych z tego rejonu świata – dodaje dyrektor Kowalski.

W związku z ciągłym rozwojem zakładu, firma poszukuje nowych pracowników i inwestuje w utalentowaną młodzież. POL-EKO na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu, gdzie wśród uczniów organizuje konkursy, dając najlepszym z nich możliwość płatnej praktyki w zakładzie podczas wakacji letnich. Dzięki współpracy ze szkołą zawodową, firma ma szansę na wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którym przedstawia ofertę współpracy oraz zapewnia niezbędne środki do podjęcia dalszej nauki w zawodzie. Dodatkowo, firma dofinansowała nowoczesne laboratorium analizy chemicznej wodzisławskiej zawodówki, dzięki czemu uczniowie mogą poznawać tajniki zawodu, ucząc się na urządzeniach laboratoryjnych najwyższej klasy. POL-EKO współpracuje również z Technikum Nr 1 im. Piastów Śląskich, gdzie w ubiegłym roku otwarto innowacyjną klasę kształcącą w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji. Wspólnie ze szkołą, firma zorganizowała specjalistyczne szkolenia dla uczniów i nauczycieli.

Prezes Wodzisławskiej Izby Gospodarczej podkreśla rolę współpracy przedsiębiorców ze szkołami kształcącymi przyszłych pracowników. Podczas spotkania gorąco namawiał do włączania się w procesy kształcenia, co w przyszłości zaprocentuje zdobyciem kadry, która  nie tylko zostanie przygotowana do zawodu w sposób teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny. Krzysztof Dybiec podziękował wszystkim za przybycie i serdecznie namawiał do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, które mają odbyć się już niebawem.
 

Dominika Rudzka