Kędzierzyn-Koźle: ”Niechronieni” pod ochroną

3
13
 ''Niechronieni'' pod ochroną
W akcji uczestniczyło 13 policjantów, którzy bacznie przyglądali się, w jaki sposób piesi,czy roweżyści poruszają się po drogach powiatu. Ukarali mandatami 39 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle oraz 17 kierowców, którzy dopuścili się wykroczenia w rejonie przejścia dla pieszych. 
– Celem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, których uczestnikami są piesi i rowerzyści jak również upowszechnienie noszenia elementów odblaskowych – mówi Magdalena Nakoneczna, rzeczniczka KPP w Kędzierzynie-Koźlu.
Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania policjantów skierowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy w okresie zimowym stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.
Zmieniające się warunki atmosferyczne deszcz, mgła i opady przechodzące w gołoledź utrudniają poruszanie się po drodze i wymagają od użytkowników dróg wzmożonej czujności. W takich  sytuacjach należy pamiętać o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.
 
KS