Dzień kobiet z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

2
25
Dzień kobiet z ZUS

Poradnik Przedsiębiorcy – śledzimy zmiany

Szkolenie odbędzie się 7 marca, w przededniu święta Dnia Kobiet. Oddział ZUS w Rybniku przygotował całodniowy plan bezpłatnych szkoleń dla swoich klientów.

Czy to, w jaki sposób prezentujemy się wizualnie ma znaczenie dla nas samych i dla osób, z którymi wchodzimy w relacje zawodowe, bądź prywatne? Czy wygląd jest ważny? A także czy kolor ubrania ma znaczenie w odbiorze naszego wizerunku? Na te i inne pytania odpowiadać będzie stylistka Tatiana Szczęch z Centrum Synergia Gliwice. Jej wystąpienie "Znaczenie kolorów w wizerunku: elementy psychologii kolorów, fakty i mity dotyczące typów kolorystycznych, budowanie proporcji sylwetek kolorami" rozpocznie się o godz. 15.00.
 
Wcześniej, bo już o godz. 8.30 odbędzie się szkolenie z zakresu zmian w Kodeksie Pracy, które poprowadzi inspektor pracy z rybnickiej placówki PIP, a o godz. 11.30 – bezpłatne szkolenie z  zasad podwyższania zasiłku macierzyńskiego do wysokości świadczenia rodzicielskiego. Podczas seminarium ekspert ZUS omówi także kwestie związane z zasiłkiem macierzyńskim należnym za okres urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego.
 
Na zakończenie dla chętnych o godz. 16 warsztat: „Jak nawiązywać skuteczne relacje biznesowe, czyli elewator pitch”. Spotkanie poprowadzi Sabina Cieślar, wykładowca z zakresu autoprezentacji i występów publicznych. Wskaże jak zaprezentować siebie i swoją firmę, by zrobić to w sposób interesujący i ciekawy. Pokaże jak zbudować wizerunek, który będzie budził zaufanie oraz jak wykorzystać mowę ciała jako narzędzia przyciągania uwagi.  

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali szkoleniowej organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w seminariach pod nr tel. 32 4391 146.

Ponadto osoby odwiedzający tego dnia rybnicki ZUS w godz. od 12.00 do 14.00 będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań cukru we krwi oraz ciśnienia wykonywanych przez pracowników NZOZ Puls-Med z Rybnika, a od godz. 8:00 do 11:00, również w budynku ZUS przy ul. Reymonta 2,  będzie możliwość indywidualnych konsultacji z fizjoterapeutą z z tej samej placówki. W trakcie indywidualnych porad przeprowadzona zostanie diagnostyka funkcjonalna w zakresie zgłaszanej dolegliwości, specjalista pokaże jak  w przypadku danego schorzenia postępować oraz omówi działania profilaktyczne.

Serdecznie zapraszamy 7 marca do rybnickiego ZUS i skorzystania z bezpłatnych szkoleń i badań.
 
Oddział ZUS w Rybniku
 
 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych.