We trzech zaatakowali i pobili ochroniarza

6
113
Fot. KPP Wodzisław Śl.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 11 lutego, w godzinach porannych. – Na jedną ze stacji paliw w Wodzisławiu Śląskim weszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli się awanturować i zakłócać porządek publiczny. Obsługa stacji na miejsce wezwała pracowników ochrony. Wówczas agresja mężczyzn przeniosła się na jednego z interweniujących. Mężczyźni nie poprzestali jednak jedynie na słowach. Zaatakowali i pobili ochroniarza, po czym uciekli ze stacji – relacjonuje wodzisławska policja.

Policjanci, po krótkiej penetracji terenu, zauważyli chuliganów na ulicy 26 Marca. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać 23-letniego wodzisławianina. Mężczyzna stawiał opór, znieważał a nawet naruszał nietykalność cielesną mundurowych. Na nagraniu monitoringu rozpoznano również pozostałych sprawców pobicia, wobec których interweniowano już w przeszłości. 21-latek oraz jego 34-letni kolega zostali zatrzymani.

Na najmłodszym z mężczyzn ciążył już prawomocny wyrok wodzisławskiego sądu skazujący go na karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił więc od razu do zakładu karnego. Pozostali dwaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Wszystkim sprawcom pobicia grozi kara do 3 lat więzienia. 23-latek będzie dodatkowo odpowiadał za atak na policjantów.

kk
Fot. KPP Wodzisław Śl.